STREET ART WORKSHOP.

WARSZTAT STREET ARTOWY W RAMACH PROJEKTU MOST

To była bardzo twórcza sobota. Artysta Niebieski Robi Kreski we współpracy z trenerką Yestem poprowadzili warsztaty Street-Artowe w ramach projektu MOST. Młodzież podzielona na podzespoły w pierwszej fazie warsztatu tworzyła własne wizualizacje hasła "młodość, młodzież". Następnie wszyscy razem wypracowywali połączenie poszczególnych wizji w całość. Ostatnim krokiem było osadzenie wizji w Warszawie. 
Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi Warszawskiej Strefie Rodziny za udostępnienie miejsca pod mural. Przez najbliższe kilka tygodni będzie go można oglądać na żywo. Zapraszamy!

CHANGE ZONE .

WARSZTAT Z ZARZĄDZANIA ZMIANĄ.

W ramach eksperymentalnego projektu jakim jest MOST nie mogło zabraknąć wątku "zmiany". W trakcie warsztatu uczestnicy dyskutowali jak rozumieją zmianę, z czym im się kojarzy oraz dzielili się tym, jak ją przeżywają. Tę, która ma miejsce w edukacji, ale także te osobiste, związane z rodziną, najbliższym otoczeniem. Było sporo o oporze, który zwykle towarzyszy zmianie. W kilkuosobowych podzespołach uczestnicy szukali sposobów jak sobie z nim radzić. Na koniec stworzyli także projekty zmian dla Warszawy. 
Yesteśmy partnerem projektu MOST, którego organizatorem jest Fundacja Atalaya. Projekt dofinansowany został przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

MULTIMEDIA WORKSHOP.

WARSZTAT FILMOWO-MONTAŻOWY.

W ramach projektu MOST odbyły się warsztaty MULTIMEDIALNE. 
Uczestnicy realizowali swoje filmy podglądając działania twórców Street-Artowych.

Z połączenia sił dwóch grup powstało 6 krótkich filmów. Do zobaczenia wkrótce ;)
Warsztaty poprowadziła Ania Brzezińska-Czerska, razem z Pawłem Szczutowskim

z TV Młodzieżowa. 
Wsparcie rzwojowe zapewniła trenerka Yestem - Agata Lamparska. Yesteśmy partnerem projektu, którego organizatorem jest Fundacja Atalaya. Projekt dofinansowany został przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

KAJAK COACHING.

CEL GRUPOWY, CZYLI EKSPERYMENT ROZWOJOWY NA WODZIE.

W ostatnią niedzielę odbyły się kolejne warsztaty z filaru Sport, czyli Kajak Coaching. Poprowadzili je Marcin i Ania z Fundacji Promocji i Rekreacji KIM.
Uczestnicy mieli możliwość doświadczenia współpracy przy pływaniu w tzw: "dwójkach" oraz pracy indywidualnej - pływając w "jedynkach".

Ważna była technika, synchronizacja i refleks.

http://fundacjakim.pl

 

NEON

WORKSHOP.

TWORZENIE ŚWIETLNYCH OBRAZÓW W DK KADR.

Dziękujemy DK KADR za zaproszenie do przeprowadzenia 2 x NEON WORKSHOP. Uczestnikom gratulujemy kreatywności i talentu w opanowaniu niełatwej sztuki haftowania wężem ledowym. To była czysta przyjemnośc obserwować i wspierać proces twórczy oraz realizację pomysłów. Ciekawym rozwiązaniem byłoby zrobić za jakiś czas wystawę wszystkich dzieł powstałych w trakcie warsztatów.

http://www.dkkadr.waw.pl

EMO LIDER.

JAK ROZPOZNAĆ SWÓJ STYL LIDERSKI I TWÓRCZO KORZYSTAĆ Z TEJ WIEDZY.

Stworzyliśmy autorską koncepcję projektu i specjalnie dla niego powstały scenariusze wszystkich warsztatów, w tym także Emo Lidera. Jest to dla nas powód do radości i dumy. Warsztaty "Emolider" - pozwoliły uczestnikom przyjrzeć się własnemu stylowi liderskiemu i emocjom jakie się wiążą z przywództwem.
Było emocjonująco, energetycznie i twórczo. Uczestnicy warsztatów nazywali emocje, szukali lidera w sobie, a na koniec kreowali pomysły jak sprawić, żeby Warszawa była jeszcze ciekawszym i inspirującym twórczo miejscem.
Warsztaty odbyły się w siedzibie Fundacji Atalaya - organizatora projektu MOST - którego jesteśmy partnerem startegicznym i koncepcyjno-wykonawczym. Projekt MOST jest współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

HOMO

VARSOVIENSIS.

TWÓRCZA PRACA NA PRZESZŁOŚCI, TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI

W ostatnią niedzielę odbył się drugi z warsztatów w filarze rozwojowym. Uczestnicy tworzyli "DRZEWO" autorską wersję "mapy marzeń. Ich praca polegała na przyglądaniu się przeszłości, swoim korzeniom i zastanowieniu się - co sobie z tego biorą. Następnie decydowali, które wartości są dla nich najważniejsze, towarzyszą im i chcą je dla siebie zachować. Ostatnim elementem drzewa była "korona" - jak ma wyglądać ich przyszłość za 10 lat. To było niesamowite doświadczenie być z uczestnikami w tym procesie twórczym. Móc ich wspierać i czerpać inspirację.
Ważnym elementem pracy było zastanowienie się, jaką rolę pełni w tym procesie Warszawa. 

 

WORK-OUT

WORK-IN.

JAK WYSIŁEK FIZYCZNY PRZEKŁADA SIĘ NA KREATYWNE MYŚLENIE?

Ten warsztat to nasz autorski pomysł na kreatywny trening mięśni i szarych komórek. W czasie warsztatu Uczestniczki zrobiły zaprojektowaną wcześniej przez trenera Tomasza Kwaczyńskiego trasę Stadion Narodowy - Poniatówka - Grunt i Woda. Tomasz dopingował je do pokonywania wewnętrznego oporu oraz przeszkód fizycznych, które pojawiły się po drodze. To doświadczenie posłużyło im do wykreowania pomysłów, co zrobić by w Warszawa była miejscem jeszcze bardziej przyjaznym mieszkańcom i turystom. Pojawiło się wiele ciekawych propozycji i pomysłów. Mamy nadzieję, że część z nich wkrótce zostanie wprowadzona w życie. Warsztat został zrealizowany w ramach projektu MOST. Yestem jest partnerem Fundacji Atalaya - organizatora projektu MOST, współfinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

IMPRO.

WSPÓŁPRACA W IMPROWIZACJI ZWANEJ ŻYCIEM.

W Restauracji MIEJSCE odbyły się warsztaty IMPRO. Trener Piotr Barański z zaprzyjaźnionego Teatru Improwizowanego "Bez Klepki" wprowadził Uczestników w tajniki improwizacji. Po łyku wiedzy zaczęły się ćwiczenia, gry, zabawy. Było otwieranie się na współpracę, akceptowanie swoich i cudzych błędów, radość z niespodziewanych zwrotów akcji. 
Niesłychanie miło było dostać na koniec warsztatów info zwrotne: "to było najfajniejsze popołudnie w tym roku", "czuję radość", "cieszę się, że tu byłem", "mam dużo energii".

https://www.facebook.com/BezKlepki/

https://miejsce.to

POLSKA

AKCJA

HUMANITARNA.

WARSZTATY Z KOMUNIKACJI ORAZ COACHING DYREKTORÓW PAH

​Pierwszy warsztat dotyczący komunikacji dla pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej rozpoczął serię naszych warsztatów dla tej organizacji. Równolegle prowadzone są coachingi dla: Dyrektor Komunikacji, Dyrektor Finansowej oraz Dyrektor Misji Humanitarnych. Pracowałyśmy z liderami nad pogłębianiem ich umiejetności menadżerskich, efektywniejszym zarządzaniem czasem oraz skuteczniejszym delegowaniem zadań.

 

http://www.pah.org.pl/

MEDTRONIC.

MEDTRONIC.

ART_WORKSHOP DLA FIRMY MEDTRONIC

W czerwcu na międzynarodowej konferencji firmy Medtronic przygotowaliśmy warsztaty artystyczno-rozwojowe dla ponad 500 pracowników z 9 krajów. Warsztaty prowadzone były po angielsku. Towarzyszyła nam duża energia, zaangażowanie i dobra zabawa. Uczestnicy podzieleni byli na 9 zespołów, w których najpierw przeprowadziliśmy sesje brainstormingowe, po czym przystąpiliśmy do kreatywnego i twórczego działania.

SKANSKA PROPERTY POLAND.

EMPOWER THE CREATIVE SESSION FACILITATORS

UNIWERSYTET DZIECI.

Prezentujemy projekt "train creative trainer", zrealizowany dla facilitatorów innowacji w firmie Skanska Property Poland. Zaproszenie zostali Championi Innowacji z Polski, Węgier, Czech i Rumunii. Warsztaty trwały dwa dni. Uczestnicy poznali nowe narzędzia oraz mieli możliwość użycia ich w praktyce. Inspirowali siebie nawzajem wnosząc na "pokład" mnóstwo kreatywnej energii. Ale przede wszystkim doskonalili swój warsztat trenerski. To oni właśnie będą odpowiedzialni za stymulowanie kreatywnego fermentu w swoich krajach, co oznacza "reżyserowanie" procesem powstawania innowacji w SKANSKA. 

http://www.skanska.pl

JAK DOSTRZEGAĆ I POKONYWAĆ OPÓR

Na Konferencji dotyczącej rozwoju kompetencji społecznych uczniów - YESTEM poprowadziło warsztat "Jak dostrzegać i pokonywać opór". Organizatorem Konferencji był Uniwersytet Dzieci. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

KLUB TWÓRCÓW REKLAMY.

TRANSFUZJA - CZYLI ŚWIEŻA KREW POTRZEBNA OD ZARAZ

W ramach projektu SEE&SAY, organizowanego przez Klub Twórców Reklamy, przeprowadziłyśmy warsztat dla adeptów tego programu. Uczestnicy warsztatu to osoby, które rozpoczynają swoją karierę w reklamie. Mają zapał, pomysły i ogromnie dużo energii. Na taką nową dawkę “świeżej krwi” czeka wiele agencji reklamowych. Sam fakt, że jest się “nowym” jest ogromnym plusem. Młodzi są odważni, nie boją się ryzyka. Są zaangażowani, żądni sukcesów. Dużo z siebie dają. To wiąże się jednak także ze stresem związanym ze sprostaniem oczekiwaniom. Zarówno firmy jak i swoim własnym. Wejście w nowe środowisko to także wyzwanie - zaadaptowania się i bycia zaakceptowanym.

W czasie warsztatu zastanowialiśmy się co pomaga w efektywnym zarządzaniu energią. Tak, żeby była równowaga między dawaniem”, a “braniem”. Jak dobrze się tam poczuć, ale też jak nie zatracić własnego ja w nowej rzeczywistości. Przyglądaliśmy się jaką wartość Ci NOWI wnoszą do agencji reklamowej i jaka wartość może być stworzona z połączenie doświadczenia agencji i ich nowego spojrzenia.

Po warsztacie jesteśmy zainspirowane i pełne podziwu. Uczestnicy są świadomi siebie, swoich zasobów i potrzeb. Wiedzą ile są warci i czego chcą.

sar.org.pl

DENTSU

AEGIS

NETWORK.

NOWE HORYZONTY KARIERY, CZYLI PRZEBUDZENIE MOCY

W trakcie całodniowego projektu, w którym wzięło udział kilkuset pracowników Dentsu Aegis Network Polska zapoznawaliśmy ich z nowym, wprowadzanym właśnie systemem HRowym. Połączyliśmy kreatywną zabawę z narzędziami coachingowo-szkoleniowymi - dzieki czemu udało nam sie zaangażować i zaciekawić ludzi rozwiązaniem, które na ogół kojarzy się z czymś zagrażającym. Podziękowania dla Oli, Agaty, Pawła (Posterscope) i za ich odwagę i zaangażowanie w projekt. 

 

https://www.dentsuaegisnetwork.pl

DT

PARTNERS.

MISJA CYWILIZACJA - GRA STRATEGICZNA

​W październiku zeszłego roku przeprowadziłyśmy w zamku w Rynie warsztaty integracyjne dla ponad 140 pracowników firmy windykacyjnej DT Partners. W trakcie warsztatu, którego osią była gra strategiczna Uczestnicy mieli szansę przyjrzeć się temu jak współpracują w grupie. Stworzyliśmy im przestrzeń na podjęcie wyzwań, dzięki którym uświadomili sobie jak integracja i współpraca może wspierać osiąganie wspólnego celu biznesowego.

Sam warsztat poprzedzony był analizą i diagnozaą potrzeb. Wymyśliłyśmy oryginalny scenariusz autorskiej gry szkoleniowej. Cały proces został podsumowany, a wnioski przekazane organizacji.

 

 

http://dtpartners.pl

ACADEMY

OF HASTEN.

COACHING PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Przeprowadziliśmy warsztaty coachingowe dla uczestników programu "TRENUJ Z MISTRZAMI", zorganizowanego przez Academy of Hasten. W tej, V już edycji bohaterem spotkania był Olimpijczyk, Mistrz Świata i Europy: Paweł Korzeniowski. Cykl Trenuj z Mistrzami łączy w sobie idee sportowej rywalizacji fair – play, budowania mentalności mistrzów wśród dzieci oraz przekazanie wiedzy i doświadczenia młodym pływakom.  Tematem naszego warsztatu było zintegrowanie uczestników, praca nad pokonaniem stresu i szukanie odpowiedzi na pytanie: jak osiągnąć wymarzony cel. Pracowali także rodzice i trenerzy. To było wyjątkowe doświadczenie, które pokazało nam jak ważne jest wsparcie dla rozpoczynających swoją karierę młodych zawodników. Co może im dać uświadomienie sobie celów, do których się dąży, pokonywanie lęków i obaw oraz obłaskawianie stresu. My z tego doświadczenia wynosimy większą swobodę w prowadzeniu dużych warsztatów. Warsztatów, które obserwowane są przez uważną widownię - rodziców, którzy także mieli swoje zadania. Zebrałyśmy doświadczenie pracy ze sportowcami. W pewnym sensie wracamy do źródeł - to ze sportu wyszła przecież idea coachingu. 

 

https://www.facebook.com/academyofhasten

STOWARZYSZENIE

NOWE

HORYZONTY.

YESTEM DLA WOLONTARIUSZY MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY

W czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty zrealizowaliśmy cykl 4 warsztatów. Creative off-road, Kim jestem, O zasobach i talentach, Z kreatywnego wykorzystania mediów społecznościowych.

http://www.nowehoryzonty.pl/

© 2019 by Yestem